Choď na obsah Choď na menu
 


PF - CZ & SK

6. 1. 2013

 

Redakcia Záhorácká tuačová kancelárija získala na záver roku tajnú informáciu. Pripravuje sa zjednotenie Česka a Slovenska, ktoré bolo rozdelene 1. januára 1993 po tzv. pomlčkovej vojne. Počas sviatkov jednal prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a prezident Záhoráckej republiky Pavol Nemec Lelín. Spýtali sme sa nášho záhoráckeho prezidenta čo je na tom pravdy.

 

Po dvadsiatich rokoch sa Česko – Slovensko znovu spojí?

 

Síce tento príspevok nemá nič spoločné s Karlom Krylom, ale vlastne má, jednu pesničku čo s tým rozdelením má predsa niečo spoločné a je to : Od Čadce k Dunajú, počuť čudnú nôtu, hranice stavajú z ostnatého drôtu...

 

 
http://youtu.be/6qT8awd3yzg 
 
 
 
 
Píseň Karla Kryla o rozpadu ČeskosLOVEnska

 

pfč tramtária + čiMči - sLOVEnsko

 

060.jpg

 

 


 


 

 
 
 
 

 

  
 PO NEJAKOM ODSTUPE - 18.janurát 2013 tu vkladám ešte toto :

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hranice

Jarmila,19. 1. 2013 5:19

Však my víme, že jsme hranici nikdy v sobě neměli...

Pozdrav

Helena,18. 1. 2013 11:30

Narodila som sa v Československu a tak sa aj stále cítim.

ÁNO

Benny,18. 1. 2013 8:24

Môžem jedine súhlasiť, naše štáty/republiky sú tak prepojené, že to rozdelenie ani necítime. Dokonca ani cca 4000 km od domova /Espaňa/ nikto nevie o nejakom Slovensku a Čechách, všade sme stále Československo, všetci si rozumieme a nech je to takto naďalej.....

Aj odo mňa letí pozdrav

Braňo,15. 1. 2013 13:24

pre milú Peťku a takisto aj pre Teba Peťoslav :)))

Re: Aj odo mňa letí pozdrav

peťo tulák,18. 1. 2013 5:18

Ďakujem Branislav a potešilo ma to, že si si našiel chvíľku na tieto moje stranky.

Možno mesiac predtým...

peťo tulák,6. 1. 2013 9:32

...ako sa ta naša republika rozdelila, spieval na koncerte Karel Kryl práve tu pieseń Od Čadce k Dunaju a všetci sme sa tomu smiali. Potom už veru nie, keď sa ten text stal skutočnosťou. No žijem na takom tom sLOVEnskoMoravskom pomedzí a mne to ani nepríde, že sme dve republiky. Hranice zrušili a tak to ČeskosLOVEnsko ako keby bolo stále. Mám tam veľa dobrych kámošov a Ty si Petra jedna z nich.
Ďakujem!!!!

Re: Možno mesiac predtým...

Petra,6. 1. 2013 9:35

Děkuji Ti můj kamaráde Peťo, za Tvoje přátelství i za krásná slova, která vždycky umí pohladit. Tvoje příspěvky vždycky zaujmou, protože v sobě většinou skrývají velké moudro a Ty to umíš napsat s citem a láskou.
Přeji všem českým, ale i slovenským přátelům všechno nejlepší v tomto novém roce.Hlavně zdraví, štěstí, pohodu a lásku a doufám, že se ten zázrak stane a zas budeme jedním státem, jako to mělo být vždycky.Máme společnou minulost, filmy, pohádky a byla by věčná škoda na tohle zapomenout.I tu hymnu nám usekli, že to vypadá a zní divně.Patříme k sobě, byli jsme a jsme jedna země.To když naše vlády pochopí, tak bude dobře.Přeji všem úspěšný nový rok.

Přejí šťastný nový rok

Petra,6. 1. 2013 9:30

Mělo by se to zase spojit.Nikdy jsme neměli být rozděleni.Nevím jak ostatní, ale já i po rozdělení pořád v hlavě mám zafixováno, že prostě patříme stále dohromady jako Československo.Tak to berou většinou i ve světě.
To byla největší hloupost našich mocipánů.
Vidíš sám Peťo, jsi Slovák, já Češka a rozumíme si, protože jsme si vždycky rozuměli.A jako přátelé si stále píšeme.Proč? No protože Češi a Slováci prostě patří k sobě.Rozdělili nám sice státy, ale přátelství nám nikdo nikdy nerozdělí.To ani nejde.