Choď na obsah Choď na menu
 


SPOMIENKA

12. 2. 2013

ĽUBOŠ BEŇA & MATĚJ PTASZEK

 

Stretli sa na moste v Prahe, na Karlovom moste, kde potom nejaký čas aj spoločne hrávali a neskôr podnikli nespočetné množstvo spoločných koncertov nie len po sLOVEnsku a Česku. No nebudem sa tu rozpísovať o tejto dvojici, viac si najdeš na internete alebo na youtube. Tiež ak si klikneš tu na mojich Falkovinách v obľúbených odkazoch na ĽUBOŠ a spol.

 

Nahrali spolu vynikajúce tri albumy :

 

SOUND FROM THE STREET 2007

BEŇA & PTASZEK V KRIMINÁLE 2009

MUSIC OF THE MISSISSIPPI RIVER 2011

 

Dokonca robili muziku aj do filmu v ktorom si aj zahrali hospodských muzikantov. Je to úspešný film Občianský preukaz 2010.

 

Okrem toho existuje jedno CD a DVD album :

ĽUBOŠ BEŇA & MATĚJ PTASZEK NA ŽIVO

Jedna sa o nahrávku Slište lidé z Rádia Proglas zo štvrtka 10.augusta 2006.

MUSIC OF THE MISSISSIPPI RIVER

Ide o také súkromné DVD na ktorom sa nachádza video práve z Karlovho mosta v Prahe, tv záznam z Brna zo Starej pekárni, záznam z koncertu v Holíči v kaplnke zámku, jeden taký fotoklip  a z tv bedni ešte dokument o tejto dvojici. Je to DVD disk vytvorený u mňa doma a majiteľom je len päť ľudí. Pomenoval som ho podľa ich spoločného posledného albumu.

 

Mám nespočetné množstvo fotografii z ich spoločného koncertovania jak v Prahe, Holíči, Skalici, Senici, Brne, Prievidzi, Uherskom Brode  atď. Sú to fotografie dnes už veľmi vzácne a kadečo z obdobia ich spoločného hrania si najdeš na Falkovinách 2 v hracej skrinke. Napríklad tento príspevok z F2 : /clanky/hracia-skrinka/blues-od-rieky-mississippi.html

 

Na youtube si s nimi najdeš kopec dobrých koncertných záznamov, ale ja som sem do hracej skrinky vybral taký extra záznam a tak si ho spoločne poďme pozrieť, kde sa nám predstavia slovne aj hudobne :

 

 

 

 
Bena & Ptaszek - HOHNER Harmonica Sessions
od autora HohnerHMI
 

Verrückter, origineller, extravaganter Mississippi Blues.
Bena& Ptazsek kommen aus der Slowakai und beeindrucken neben HOHNER Gitarren auch mit selbstgebastelten Gitarren aus Ölkanistern und einer unverkennbaren Stimme, die so gar nicht nach einer Stimme klingt.
Begleitet wird das Ganze durch den populären HOHNER Marine Band Blues Sound, der dieser einmaligen und unverwechselbaren Kunst die Krone aufsetzt.

Diese zwei verrückten Musiker muss man einfach gesehen und gehört haben!

Staunen Sie selbst im Videoportrait!
 
Jedno z toho pražského mostu Karlovho tu vkladám, zaujalo ma to a nie len mňa, ale drobcov a to už je Matěj so svojou kapelou Dobré ráno blues :
 
 
 
 
 
Little boys dancing blues on Charles Bridge - Prague
 
Praga 22/12/2006
Garotos dançando blues na Ponte Carlos - Praga
 
pfč & tramtária & čiMči - sLOVEnsko
 
 
 
 
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.